У рамках проекту «Агро-шанс. Програма спеціалізованих семінарів і навчальних візитів для представників галузі сільського господарства Волинської області. Україна», поляки підготовлюватимуть волинських аграріїв до вимог Європейського Союзу щодо ведення сільського господарства. Про це заявив під час конференції «Агро-шанс» голова Фундації «Центр локального розвитку» Маріуш Сенкевич – 28 травня.
За словами голови Фундації «Центр локального розвитку», в Україні сільське господарство розвинене, проте у Євроcоюзі є інші вимоги до його ведення. «Ми хочемо вам показати ці вимоги для того, щоб ви підготувалися до тих змін, які вас чекають», – додав він.
Головна мета проекту – підтримка розвитку агропромислового розвитку шляхом підвищення кваліфікації та обміну досвідом у сферах впровадження сучасних технологій та європейських стандартів ведення господарства та його деверсифікація.
«Нашим партнерами в Україні є Центр громадських молодіжних організацій «Наша справа», Центр Європейської інформації у місті Луцьку та Волинська ОДА», – сказав пан Сенкевич.
Потреба в проекту виникла під час розробки довготривалих Стратегій розвитку районів до 2020 року у Ківерцівському, Горохівському, Володимир-Волинському та Турійському районах Волинської області. За словами представників районних адміністрацій та районних рад, саме проект «Агрошанс» став реалізацією та втіленням завдань та заходів виписаних у Стратегії розвитку районів.
Український партнером, завдяки якому розпочалася ефективна співпраця з Люблінським Ценром локального розвитку і реалізація цих ініціатив на Волині став Стемковський Владислав Володимирович голова Центру громадських молодіжних організацій «Наша справа».
Проектом передбачені семінари та тренінги як в Україні, так і виїзди груп з України до Польші. Семінари будуть вести спеціалісти з Люблінської сільськогосподарської акадамії. Під час тренінгів будуть розглядатись такі теми як: розвиток сільського господарства в Польщі в процесі європейської інтеграції, надання консультаційних послуг у аграрному секторі, виристання компютерних програм для фермерів, умови розведення худоби згідно з стандартами ЄС, добрі аграрні практики в ЄС.
Довідка.
Проект «Агро-шанс. Програма спеціалізованих семінарів і навчальних візитів для представників галузі сільського господарства Волинської області. Україна» реалізується за фінансової підтримки Програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2009 році.